PANJUR TEKNİK

TEKNİK BİLGİ
Uzun Ömürlü Panjur Sisteminin Özellikleri
Lameller; Alüminyum, PVC ve çelik profillerden oluşur; yan U ray profilleri arasında çalışır.Üste bağlanmış kutu içinde boru etrafında rulo olarak toplanır.Kutu içinde gizlidir.
Lameller uygulama yapılacak yerin genişliğine ve yüksekliğe bağlı olarak; 39mm,45mm,55mm,77mm poliüretan köpük dolgulu veya içi boş alüminyum profil lamel kullanılır. Uygulanacak ürünün proje aşamasında detaylı teknik bilgi verilir. Hazır boyalı olan poliüretan dolgulu profiller, yıpranmaya, çizilmeye,güneşte solmaya karşı yüksek dayımlı SP-80 Poliüretan bazlı özel boya tabakası ile kaplıdır.İçi boş çekme alüminyum profiller istenilen renge boyanabilir.
Panjur paletlerinin içinde hareket ettiği alüminyum yan dikmelerin ön ve arka temas yüzeydeki kıl fitillerin metallerin sürtmeden sessiz çalışmasını sağlarken, toz ve rüzgar girişini engeller.
Alüminyum panjurlara; Manüel makaralı veya Motorlu olarak; kumandalı yada butonlu uygulama yapılır.
Motorlar Alman teknolojisi Motorll – Nice tüp motoru ve kontrol üniteleri kullanılır. Motorlar İP-44.54.64 koruma sınıfına dâhildir. 8 Nm dönme momentine ve DİN.İSO9001,EN29001 CE Standartlarına sahiptir. Besleme gerilimi 220V/50Hz dir.
Motorlu panjurlarda kullanıcının konforunu artırmak için uzaktan kumanda sistemi geliştiri PALET GENİŞLİĞİ:39-45- 55-77 mm’dir. Ölçü Aralıklarına Göre Malzemeler Kullanır.
Manuel Monoblok Panjur Teknik Özellikleri
Galvaniz üst sac
1.2 mm galvaniz. Panjur üst bağlantı ve izolasyonunda yüksek performans. Bükümle güçlendirilmiş bağlantı.
Panjur kutusu
Sızdırmazlık – form ve mukavemetinin yanı sıra servis için rahat açılır kutu avantajı. Kuşların tercih etmediği düz yüzey.
Küçük kutu avantajı
4 cm daha küçük kutu. Çok daha estetik bir görünüm.
Büyük kasnak
Maksimum büyütülen kasnak çapı. Storun kaldırılmasında daha az güç harcama. Bayanlar, çocuklar ve yaşlılar için kolay kullanım.
İç kapatma
Panjur iç görüntüsünün estetiğini tamamlar. İzolasyonunu bütünler.
Kutu altı destek sacı
Kutu sarkmaları olarak bilinen diğer modellerdeki estetik problemleri ortadan kaldırır.
Plastik menteşe
Krom pimle desteklenen yüksek dayanımlı plastik menteşe. Deniz kenarı gibi yüksek oksitlenme yaşanan yerlerde görülen kopma, perçin koparma ve bükülme olumsuzluklarını yansıtmaz.
Perçin yataklı panjur “U”
Panjurun çalışması esnasında sıkça rastlanan takılma, kayma, perçin tutması gibi durumları engeller.
Panjur makası
Panjur makaslarının oksitlenme ve çalışma zorluğu sorunları, kilit ve perçin aksamlarında krom kullanılarak ortadan kaldırılmıştır. El ergonomisi düşünülerek tasarlanmış makas, açma kapama sırasında eli ve kolu rahatsız etmez.
Süper otomatik makara
En çok servis alan parça olması özelliğiyle otomatik makara bir önceliktir. Kordon, oto emniyet kemerlerinde kullanılan sık dokulu polyesterden, metal aksam kromdan üretilmiştir. Plastik bölümler, çöl ortamında 10 yıl ve üzeri dayanıklılık gösterir. Süper otomatik makara en yakın rakibinin 3 katı performansıyla grubunun lideridir.